Székesfehérvár
Székesfehérvári egyesületünk 2005-ben alakult. Központunk Fehérvár történelmi belvárosában, a Várkörút 21. szám alatt található. Itt működik a Kairosz Kultúrműhely, amely otthont ad az önismeretet és közösségi együttélést, együttműködést támogató tanfolyamainknak, előadásainknak, gyakorlati készségeket adó képzéseinknek, hősiességet ébresztő mesefoglalkozásainknak. Itt kerülnek megrendezésre a Filozófia világnapi programjaink, és A szellem és gondolat szabadságának napja alkalmából tartott előadásaink is.
Felnőttek részére rendszeresen ismétlődő programokat tartunk különböző témákban, mint például a Filozófiai bevezető kurzus, Csend-labor művészeti műhely, Ji King szeminárium, Prezentációs tréning, Megszabadulás a stressztől tréning, Időgazdálkodás workshop.
A havonta megrendezésre kerülő Filo-Café beszélgetések révén a filozófiai beszélgetést, egymás meghallgatását és a közös gondolkodást tanuljuk, a ma divatos vita helyett.
A gyermekeket 5-9 éves korig a havonta megrendezésre kerülő hősképző meseházunkba várjuk, közös mesélésre, kalandra, játékra, kézműves foglalkozásra.
Programok
Városi programértesítő
Elérhetőségek
Cím: 8000 Székesfehérvár, Várkörút 21.
Tel.: (20) 353-1466
E-mail: szfvar[kukac]ujakropolisz.hu
Galériák
Rovat
Sorsbörzét tartottak Székesfehérváron
Az Új Akropolisz Filozófiai Iskola székesfehérvári tagjai idén az ókori filozófus, Platón egy mítoszának játékos feldolgozásával ünnepelték A filozófia világnapját, 2023. november 24-én az egyesület közel harminc érdeklődőt vonzó fehérvári központjában.
Túravezetés másképpen
A világszerte megrendezett eseménysorozathoz csatlakozva az Új Akropolisz székesfehérvári tagjai 2022. április 23-ára erdei túrát szerveztek az Észak-Bakonyba. A jásdi Szent-kúttól induló kirándulást játékos gyakorlatok tarkították, amelyek hozzájárultak ahhoz, hogy hamarosan összhang teremtődjön a susogó-zizgő erdő és az odalátogató önkéntesek között.
Klubmozi a Kairoszban
2021. november 19-én az Új Akropolisz Filozófiai Iskola székesfehérvári központjában, a Kairosz Kultúrműhelyben Arthus-Bertrand Human c. filmjét vetítették. A bevezető betekintést nyújtott a dokumentumfilm születésébe: az alkotás egy világméretű projekt eredménye, ahol is 60 ország több mint 2000 lakosának tették fel ugyanazt a 40 kérdést boldogságról, fájdalomról, győzelemről, félelemről, életről és halálról.
Fizikai és lelki idő
Az időről tartottak online beszélgetéssel egybekötött előadást februárban az Új Akropolisz székesfehérvári előadói. Az ingyenes programhoz az önkéntesek Senecától választottak idézetet: „Minden a másé, csak az idő a miénk” – írta a római filozófus és államférfi. Már ebből a mondatból is kitűnik, micsoda tétje van annak, hogy jól bánunk-e az időnkkel. Sokszor mégsem ismerjük ennek a módját, így ez mindnyájunk fontos tanulnivalója.
A filozófia lélekébresztő gyakorlatai
Tízperces előadásokkal ünnepelte A filozófia világnapját az Új Akropolisz székesfehérvári központja 2020. november 19-én. Az online, ingyenes programon az előadók visszatértek a filozófia eredeti jelentéséhez, és „a bölcsesség szeretetét” (philo-szophia) a mindennapi életben útmutatást adó módszerként mutatták be. Ahogy a gyökereihez visszanyúló filozófia, úgy az előadások célja is az volt, hogy támpontot adjanak a valódi önismerethez és önmagunk formálásához.
Bevezetés a változni tudásba
2020. május 9-től június 20-ig hat alkalomból álló online szemináriumot tartott a Ji Csingről, a Változások könyvéről Grúsz Róbert, az Új Akropolisz székesfehérvári központjának vezetője. A bölcseleti mű címe beszédes, hiszen a nagy klasszikus a világban végbemenő változásokat 64 szimbólum (úgynevezett hexagram) folyamatos egymásba alakulásával írja le.
Online Ji Csing szeminárium
A karanténidőszakban az Új Akropolisz Székesfehérvári filiáljának szervezésében 6 alkalomból álló online Ji Csing szeminárium indult Magyarországon. A szeminárium első alkalmain – ahol 63 fő lépett be a Zoom-szobába – a hallgatóság megismerkedhetett a szimbolikus gondolkodás jellemzőivel, a változás természetével, valamint a trigramok és hexagramok felépítésével.
Királylány-szabadítás és más jótékony cselekedetek
Az Új Akropolisz székesfehérvári központja hónapról hónapra megnyitja kapuit a gyermekek előtt, hogy maguk is játékosan végigjárják a legkülönfélébb mesehősök kalandjait. Május 5-én a Grimm fivérek Kristálygömb című történetét dolgozták fel a Hétpróba Meseháznak otthont adó Kairosz Kultúrműhelyben.