Székesfehérvár

Székesfehérvári egyesületünk 2005-ben alakult. Központunk Fehérvár történelmi belvárosában, a Megyeház utca 22/A szám alatt található. Itt működik a Kairosz Kultúrműhely, amely otthont ad az önismeretet és közösségi együttélést, együttműködést támogató tanfolyamainknak, előadásainknak, gyakorlati készségeket adó képzéseinknek, hősiességet ébresztő mesefoglalkozásainknak. Itt kerülnek megrendezésre a Filozófia világnapi programjaink, és A szellem és gondolat szabadságának napja alkalmából tartott előadásaink is.
Felnőttek részére rendszeresen ismétlődő programokat tartunk különböző témákban, mint például a Filozófiai bevezető kurzus, Csend-labor művészeti műhely, Ji King szeminárium, Prezentációs tréning, Megszabadulás a stressztől tréning, Időgazdálkodás workshop.
A havonta megrendezésre kerülő Filo-Café beszélgetések révén a filozófiai beszélgetést, egymás meghallgatását és a közös gondolkodást tanuljuk, a ma divatos vita helyett.
A gyermekeket 5-9 éves korig a havonta megrendezésre kerülő hősképző meseházunkba várjuk, közös mesélésre, kalandra, játékra, kézműves foglalkozásra.
Programok
Filo-NetCafé

„Minden a másé, csak az idő a miénk” - írta már 2000 évvel ezelőtt Seneca. Beszélgessünk tehát az időről, de ne csak a mérhető, a fizikai időről.
Február 26-án 20:00 órától online.
Tavaszi megújulás a természet erejével

Minden évszaknak van egy rá jellemző ereje, a tavasz a megújulást hordozza magában, és ahogy jelen van a természetben, úgy az embernek is lehetősége van megragadni ezt az erőt.
Március 1-jén 18:00 órától online.
Városi programértesítő
Elérhetőségek
Cím: 8000 Székesfehérvár, Megyeház utca 22/a
Tel.: (20) 353-1466
E-mail: szfvar[kukac]ujakropolisz.hu
Galériák
Rovat
A filozófia lélekébresztő gyakorlatai
Tízperces előadásokkal ünnepelte A filozófia világnapját az Új Akropolisz székesfehérvári központja 2020. november 19-én. Az online, ingyenes programon az előadók visszatértek a filozófia eredeti jelentéséhez, és „a bölcsesség szeretetét” (philo-szophia) a mindennapi életben útmutatást adó módszerként mutatták be. Ahogy a gyökereihez visszanyúló filozófia, úgy az előadások célja is az volt, hogy támpontot adjanak a valódi önismerethez és önmagunk formálásához.
Bevezetés a változni tudásba
2020. május 9-től június 20-ig hat alkalomból álló online szemináriumot tartott a Ji Csingről, a Változások könyvéről Grúsz Róbert, az Új Akropolisz székesfehérvári központjának vezetője. A bölcseleti mű címe beszédes, hiszen a nagy klasszikus a világban végbemenő változásokat 64 szimbólum (úgynevezett hexagram) folyamatos egymásba alakulásával írja le.
Online Ji Csing szeminárium
A karanténidőszakban az Új Akropolisz Székesfehérvári filiáljának szervezésében 6 alkalomból álló online Ji Csing szeminárium indult Magyarországon. A szeminárium első alkalmain – ahol 63 fő lépett be a Zoom-szobába – a hallgatóság megismerkedhetett a szimbolikus gondolkodás jellemzőivel, a változás természetével, valamint a trigramok és hexagramok felépítésével.
Királylány-szabadítás és más jótékony cselekedetek
Az Új Akropolisz székesfehérvári központja hónapról hónapra megnyitja kapuit a gyermekek előtt, hogy maguk is játékosan végigjárják a legkülönfélébb mesehősök kalandjait. Május 5-én a Grimm fivérek Kristálygömb című történetét dolgozták fel a Hétpróba Meseháznak otthont adó Kairosz Kultúrműhelyben.