Színművészet és zene

Színművészet, zene, költészet

9 vak mítosza Úgy tartjuk, hogy a művészet az időtlen értékek megőrzésének és a bölcsesség keresésének egyik lehetséges formája. A filozófiára a teljes ember műhelyeként tekintünk, amely így magában foglalja a szellemi tartalmat hordozó művészetet is, mely kiemel a hétköznapiság világából, segít harmóniára lelni és érzékennyé válni a szépségre, jóságra és igazságosságra.

A színház, a költészet és a zene nyelvén olyan örök érvényű gondolatokat szeretnénk közvetíteni, amelyek gazdagítják a résztvevők önismeretét és világnézetét. Ehhez gyakran hívunk segítségül a világ minden tájáról mítoszokat és szimbólumokat, amelyek évezredek óta átalakulásra, kiteljesedésre inspirálják a velük találkozókat.

Színi és zenei műhelyeinkben az alkotók lehetőséget kapnak, hogy önmaguk fejlesztésén keresztül közelebb kerüljenek a művészet ideájához, és a művekben rejlő értékek hű közvetítőjévé válhassanak. Az alkotói folyamat során megerősödhetnek olyan alapvető képességeink, mint az összpontosítás és a képzelet, az együttműködés és a kreativitás.

Zselenszky-est        zeneÉr mítosz

Közelgő események

Verslabirintus: Úton lenni vagy nem lenni

A Vers-zengetők Együttes zenés-verses műhelye beszélgetéssel és gyakorlatokkal
Kezdete
2024.10.11. 18:00
Helyszín
FILO-Pont, Győr, Kálóczy tér 15.


Amire számíthatsz:
-    Ráhangoló összeállítás versekkel és megzenésített költeményekkel
-    Beszélgetés a versek nyomán
-    Saját élmény – művészeti gyakorlatokkal

Témáink:
-    Mi az, ami útnak indít?
-    Mit jelent úton lenni? Lépések, elakadások és mérföldkövek
-    Egy hajóban evezünk? Az egyéni és a közös út kapcsolata

Október 11-én Győrben.