Kecskés Zsuzsanna

Mit tanít: Bevezetés a filozófiába
Végzettsége: tanár
Foglalkozása: jóga oktató
Kedvenc területe, érdeklődési köre: önkéntes egyszerűség
Egy finom, erős fekete az elmének
Az Új Akropolisz szegedi központjában negyedik alkalommal rendeztek Filo-Cafét, amelynek ezúttal az önazonosság volt a témája. A résztvevők három asztalt ültek körbe, és minden asztalnál megvizsgálták az identitás kérdését egy-egy szempontból. Így 20 percenként mindenki asztalt, és ezzel nézőpontot is cserélhetett. Mintha csak a társaság körüljárt volna egy térbeli műalkotást, amelynek minden nézőpontból más és más részletei tárulnak fel.
Életre szóló filozófia

Tarts velünk egy hetente folyó előadás- és beszélgetés-sorozaton, ahol az élet lényeges kérdéseit igyekszünk körüljárni a Kelet és Nyugat bölcseinek szellemi hagyatékára és a résztvevők tapasztalataira is alapozva. A sorozat témái három fő téma köré csoportosíthatók: Hogyan válhatunk boldogabbá, jobbá és erősebbé? Mi kell a jó közösséghez? Hogyan alakíthatjuk a jövőt?
Március 1-től Szegeden.
A tél ajándéka
Nem olyan régen egy baráti beszélgetés során felmerült az a kérdés, hogy „Melyik a kedvenc évszakod”? Beszélgetőpartnerem azt válaszolta, hogy minden évszaknak megvannak a szépségei, ezért ő inkább nem rangsorol. Akkor még rávágtam, hogy a nyár a kedvencem, de mostanra sokat árnyalódott a kép.
Hogyan éljük meg a halottak napját?
Ismét közeledik a halottak napja. A mi családunkban ilyenkor mindig rendbe rakjuk a sírokat, gyertyát gyújtunk az elhunytak emlékére, de mindehhez sosem társult számomra mélyebb lelki tartalom. És más kultúrák ünnepi szokásai sem mozgattak meg különösebben, mint például a halloween-rémségek vagy a mexikói daloló csontvázfigurák.
Mégis úgy gondoltam, az nem lehet véletlen, hogy ebben az időszakban a világ számos pontján a halottak felé fordul a figyelem. Miből eredhetnek ezek a szokások, milyen mélyebb, lényegi tartalom fűződik hozzájuk?
Életre szóló filozófia

Tarts velünk egy hetente folyó előadás- és beszélgetés-sorozaton, ahol az élet lényeges kérdéseit igyekszünk körüljárni a Kelet és Nyugat bölcseinek szellemi hagyatékára és a résztvevők tapasztalataira is alapozva. A sorozat témái három fő téma köré csoportosíthatók: Hogyan válhatunk boldogabbá, jobbá és erősebbé? Mi kell a jó közösséghez? Hogyan alakíthatjuk a jövőt?
Szeptember 9-től Szegeden.
Életre szóló filozófia

Körutazásra hívunk, ahol Kelet és Nyugat bölcseinek legfőbb gondolatait ismerheted meg három fő téma köré csoportosítva. Hogyan válhatunk boldogabbá, jobbá és erősebbé? Mi kell a jó közösséghez? Hogyan alakíthatjuk a jövőt? Ezek együttesen segítenek, hogy helytálljunk az életben. Arra inspirálnak, hogy feltegyük az emberi élet nagy kérdéseit, és szembenézzünk az egyéni és közösségi lét kihívásaival.
Szeptember 10-én 18:00-tól Szegeden
Saját készítésű dezodorral a környezetért és egészségért
Az Új Akropolisz szegedi központja többed íziglen rendezte már meg a környezet- és egészségtudatos életmódra is ösztönző dezodorkészítő workshopját. A résztvevők elsajátíthatták a dezodor otthoni előállításának csínját-bínját, és a kikevert készítményekből haza is vihettek.
Dezodorkészítő workshop

Ha magadnak készíted a dezodorodat, kevesebb szemetet termelsz és biztos lehetsz benne, hogy amit használsz, az nem káros az egészségedre. Ezen a workshopon együtt fogunk készíteni női és férfi golyós dezodorokat, amiből vihetsz is, továbbá megkapod a receptet, ami alapján otthon is elkészítheted. Az elkészítése nagyon egyszerű, nincs különleges eszköz- vagy anyagigénye! A korlátozott hely miatt az eseményre előzetes regisztráció szükséges.
Október 15-én 17.30-tól Szegeden
Ökotudatosság - mit tehetünk a hétköznapokban?

Az ökotudatos életmód sokrétű kérdéskörét praktikus és hétköznapi szempontból járjuk körül. Beszélgetünk arról, mi az, amivel mi magunk segíthetünk a bolygónknak, és ez hogyan hathat ránk közvetlenül vissza. Miben változunk, ha változtatunk? Meséld el, te hogyan figyelsz környezetedre, vagy hallgass ötleteket másoktól.
Február 16-án 16:30 órától Szegeden
Filo-NetCafé: A szabadság

Gyakran társítjuk a szabadságot a repülés képéhez, ami látszólag fityiszt mutatva a gravitáció törvényének, könnyeden oldja fel a tömegvonzás „súlyos” béklyóját. Talán sokszor érezzük mi is, hogy valami „lehúz”, a cselekedetekben korlátozva vagyunk és bármekkora erőfeszítés árán sem tudjuk azt csinálni, amit szeretnénk, miközben úgy gondoljuk, hogy mások bármit szabadon megtehetnek. Valóban így lenne, vagy csak mi képzeljük ezt, miközben a többiek is érzik ezeket a korlátokat, és sóvárogva néznek megint másokat, hogy ők azt tehetnek, amihez csak kedvük van?