Solymos Éva

Mit tanít: Bevezetés a filozófiába, Bevezetés a keleti és a nyugati bölcsességbe
Végzettsége: Agrármérnök
Foglalkozás: Statisztikus
Kedvenc területe: fejlődéspszichológia, zenepedagógia
Egységtől a ciklikusságig
A Föld napja alkalmából két összekapcsolódó programot tartottak Győrben az Új Akropolisz Filozófiai Iskola önkéntesei.
2023. április 20-án a természet hét törvényével ismerkedhettek meg a résztvevők, egy olyan rendszerrel, amely egyénileg és közösségileg egyaránt fontos kulcsokat ad a harmonikus és eredményes működéshez, együttműködéshez. A hét törvény hét szinten vezet végig az égi gyökértől egészen az anyagi megnyilvánulásig – az Egységtől a Ciklikusságig. Ez a lépéssor épít fel minden folyamatot, legyen szó akár egy projekt megvalósításáról vagy egy ember szellemi-lelki fejlődéséről.
KI A TERMÉSZETBE! S ha már ott vagyunk, tegyünk is érte!

Várunk szeretettel környezettisztítási akciónkon!
Gyülekező a gorkijvárosi tavaknál, a hulladékudvarral szemben (Győr, Nép u. 78.)
Vízálló cipő és az adott időjáráshoz illő öltözet szükséges. Zsákokat mi adunk. Gumikesztyűket korlátozott számban tudunk biztosítani.
FILO-Café: A természet 7 törvénye

Hogyan működhetünk újra együtt a természettel? Sok életterületünkön már nagyon eltávolodtunk tőle, aminek komoly következményei vannak. Hogyan segítheti jobbá tenni az életünket a 7 törvény rendszere?
Vajon a természetben található kulcsok, a lelkünk zárjait is kinyitják? Összekapcsolható-e a lelki fejlődésünk az életben végzett tevékenységeinkkel?
Április 20-án Győrben.
Kulcsok az Élet szabadulószobájához
2022 végén az Új Akropolisz KKE tagjai Platón Barlanghasonlatának feldolgozásából készült élményszínházzal és szabadulójátékkal várták az érdeklődőket Győrben a filozófia világnapja alkalmából. A Kálóczy tér 15-ben a 11 fős hallgatóságnak először versrészletekkel, hangeffektekkel és képekkel segítettek a szervezők, hogy átélhessék, milyen is lehet a mítosz szereplőiként leláncolva élni. Ezután játékos formában azonosíthatták be önmagukban a résztvevők a platóni 4 erényt: a mértékletességet, a bátorságot a bölcsességet és az igazságosságot. Ezeket a fogalmakat a játékvezetők kirakóssal, a hétköznapi életből vett színészi szösszenetekkel, vagy épp a közönséget is megmozgató dramatikus játékokkal tették gyakorlatiassá és befogadhatóvá.
Békére lelni a költészet segítségével
Az Új Akropolisz Filozófiai Iskola KKE hallgatói 2022. áprilisában, a Költészet napja alkalmából hívták életre a Lélek-jelenlét című zenés verses estet. A műsor hívószava – a szomszédos országban kialakult helyzet miatt – nem más, mint a béke. A béke, amelynek forrása nem a külvilágban keresendő, hanem az emberen belül – ahogyan ezt Radnóti Miklós vagy Szabó T. Anna is megfogalmazta. Így ez az úgy óhajtott erény a szívünk mélyéről a környezetünkig a „lélek hullámhosszán át” halad, és ehhez kíván kapaszkodókat adni a Lélek-jelenlét.
Az estnek szeptember 24-én a Új Akropolisz budapesti központja, a Főnix Kultúrműhely, majd október 4-én a győri Széchenyi István Egyetem könyvtára is otthont adott. Az egyesület győri tagjaiból álló Vers-zengetők együttes valamint a Léleknyelv művészeti műhely fiataljai Budapesten 25, Győrben 32 hallgató előtt mutatták be a verseket és megzenésített költeményeket. A műsorban Boethius, Dsida Jenő, Reményik Sándor, József Attila, Juhász Gyula, Weöres Sándor, Kányádi Sándor és a már említett Radnóti Miklós és Szabó T. Anna költeményei hangzanak el.
Delia Steinberg Guzmán: Filozófia és optimizmus

Mi adhat okot optimizmusra a kialakult világhelyzetben?
Milyen gondolkodásmód segíti az optimizmus magjainak elültetését és hosszútávú megerősítését?
Hogyan kapcsolódik össze saját életfeladatunk megtalálása az optimizmussal?
November 18-án pénteken Győrben.
Hűha! családi, gyermek- és Thészeusz-tábor
Az Új Akropolisz Filozófiai Iskola önkéntesei idén is, mint minden nyáron, megtartották családi és gyermektáborukat vidéki szálláshelyükön, Egerbocson. Az ifjúsági és gyerektáborhelyen egy időben, egy héten át zajlottak programok három korosztálynak: a kisebb gyerekeknek, a kiskamaszoknak és a nagyobbaknak, beleértve a szülőket is.
Tótisztítás a Föld napján – Győrött
„A mi Földünk” hívószóval hirdette meg Föld napi akcióját Győrött az Új Akropolisz Filozófiai Iskola. Az önkéntesek április 23-án Gorkijvárosban kb. 4000 nm-nyi területet jártak be, és 150 kg szemetet szedtek össze. A nyolc lelkes természetvédő – és egy újszülött csecsemő – nemzetközi kezdeményezésre a felfrissült, tiszta környezetben egy körtáncot is eljárt, ahogy a világ számos pontján ugyanígy tettek a Föld napi programokon résztvevők.
Két óra dallamos csend a mindennapok zajában
Január 28-án a győri FILO-Pontban, az Új Akropolisz Filozófiai Iskola győri művészeti csoportjának tagjai kétórás zenés-verses estet tartottak. A szervezők azt szerették volna elérni, hogy a szó és a hang összhangja az elmének és léleknek is táplálékot nyújtson.
Zenei program hajléktalanoknak
Az Új Akropolisz győri zenecsoportja kétórás zenés programot tartott Mosonmagyaróváron egy hajléktalanszállón. A csoport egyik tagja szociális munkásként dolgozik az intézményben, és a szálló hat lakóját is arra inspirálta, hogy versfelolvasással részt vegyenek a programon. Az előadást negyvenen hallgatták végig, a szálló lakói, dolgozói és a szállót támogató karitatív szervezetek képviselői. A zenecsoport olyan dalokat tűzött repertoárjára, amelyeket a magyar közönség jól ismer, így a hallgatóság velük énekelt. Az önkéntesek maguk megzenésítette költeményekkel is készültek, és meglepetésként ezek hangzottak el a hajléktalan lakók előadásában.