Irodalom
Lelki fröccs

Jótékonysági zenés felolvasóest elgondolkodtató irodalommal és finom borokkal fűszerezve.
Két óra dallamos csend a mindennapok zajában
Január 28-án a győri FILO-Pontban, az Új Akropolisz Filozófiai Iskola győri művészeti csoportjának tagjai kétórás zenés-verses estet tartottak. A szervezők azt szerették volna elérni, hogy a szó és a hang összhangja az elmének és léleknek is táplálékot nyújtson.
Íróktól az írásról
„Szépen az ír és beszél, akinek sikerül még a bonyolult gondolatait is egyszerűen és világosan előadni.” (Illyés Gyula)
„A művészet tulajdonképpen nem más, mint áttörni a tényeket és eljutni a valósághoz.” (Pilinszky János)
„Jó író csak az lehet, aki azért ír, hogy gondolatait kifejezze; aki azért gondolkozik, hogy írjon, jó mesterember lehet, de való művész nem lesz soha.” (Eötvös József)
Dosztojevszkij – A lélekábrázolás nagymestere
A Dosztojevszkij családfáját kutató genealógusok az eddig megtalált dokumentumok alapján megállapították, hogy származása visszavezethető az ezerötszázas évek elejéig. Ebből a három évszázados Dosztojevszkij nemzetségtörténetből kiolvasható, hogy felmenői között voltak: tolvajok, rablók, gyilkosok és papok, szerzetesek, szentek és látnokok. Ezek a generációs minták felismerhetőek regényalakjaiban.
Lelkifröccs avagy amatőr irodalmi est borkóstolóval

Ha szereted az irodalmat és a jó bort, de többre vágysz, mint egy egyszerű borkóstoló, akkor gyere el, és inspirálódj velünk, töltődj egy kis dionüszoszi lelkesedéssel!
Hajnali rigók

Hajnali rigók, avagy hogyan kerülte el a farkas, hogy fiatalon megöregedjen. Zenés irodalmi műsor az örök fiatalságról.
Beszélgessünk! – Platón után szabadon
A párbeszédek körül forgott az Új Akropolisz Platónnak szentelt, a platóni Akadémia megalapításának 2400. évfordulója alkalmából kiírt 19. Erénynek erejével novella- és esszépályázatának eredményhirdetése: platóni dialógusok, a párbeszéd mint írói eszköz, író és olvasó képzelt, illetve a zsűri és a pályázók nagyon is valós társalgása – címszavakban így hangozna a május 17-i délután rövid összefoglalója. No és ott volt persze a nagy kérdés: ki nyerte az idei amatőr írórangadót?
Beszélgessünk! – a Platón tárgyalta legfontosabb gondolatokból kiindulva
A párbeszédek körül forgott az Új Akropolisz Platónnak szentelt, 19. Erénynek erejével novella- és esszépályázatának eredményhirdetése: platóni dialógusok, a párbeszéd mint írói eszköz, író és olvasó képzelt és a zsűri és a pályázók nagyon is valós társalgása – címszavakban így hangozna a május 17-i délután rövid összefoglalója. No és ott volt persze a nagy kérdés: ki nyerte az idei amatőr írórangadót?
19. Erénynek erejével novella- és esszépályázatunk eredményhirdetése

Az Új Akropolisz Filozófiai Iskola 19. írói pályázatának témája Platón tanításaihoz kapcsolódott, aki műveiben hangsúlyozta az olyan emberi közösség fontosságát, amelyben a harmóniát az egyén, a társadalom és a világ egyensúlya hozza létre.
Nyomokban Tolkient tartalmaz
A hobbit – Egy váratlan utazás című film után, elvárás nélkül ültem be megnézni a folytatást, a Smaug pusztaságát. Bár gyerekkorom kedvenc olvasmányáról van szó, Peter Jackson korábbi rendezéseiből már megértettem, máshogyan látjuk Középfölde világát, amihez neki is, nekem is jogom van. A hobbit sokak szerint gyerekeknek íródott és műfaját tekintve is meseregény, mégis fiatal és idős olvasóit is képes megérinteni. Átjárja valami ősi szél, ami a mítoszokhoz és regékhez hasonlóan kortalan.