Humor

Kulcsok az Élet szabadulószobájához

Élményszínház 7D-ben, beszélgetés és szabadulójáték Platón Barlangmítosza alapján - a Filozófia Világnapja alkalmából
Kezdete
2022.11.24. 18:00
Helyszín
FILO-Pont, Győr, Kálóczy tér 15.

Ráláttál már valaha, hogyan ejtenek rabul az illúziók, mint vetített képek a mozivásznon? Gyere és éld át a mítoszt! Járd végig a belső utat, amely kivezet a látszatvilág bénító homályából!

November 24-én 18 órától Győrben.

FILO-Netcafé: Változni és változtatni

online beszélgetés
Kezdete
2020.05.23. 19:00
Helyszín
Virtuális videókonferencián. A részvételhez regisztráció szükséges a gyor@ujakropolisz.hu e-mail címen.

Változtathatunk-e a világon? Van, aki szerint nem. És vannak olyan emberek, akik példájukkal megmutatták, hogy igen. A kulcs: saját belső átalakulásunk. Mi lehet az a pont, ami felébreszti bennünk a változás képességét? Mit kezdjünk a félelmeinkkel? És honnan tudhatjuk, hogy valóban sikerült változnunk?

Május 23-án 19.00 órától on-line

FILO-Netcafé: Fejlődés a tetteink tükrében

online beszélgetés
Kezdete
2020.06.19. 19:00
Helyszín
Virtuális videókonferencián. A részvételhez regisztráció szükséges a gyor@ujakropolisz.hu e-mail címen.

A fejlődés belülről indul, a belső központunkból, ahol legfontosabb céljaink, legnemesebb álmaink őrződnek. De ahhoz, hogy el tudjunk érni bármit, el kell jutnunk a növekedésünket elősegítő tettekig. Ezek az intelligenciával áthatott cselekedetek olyan új tapasztalatokat, új lépéseket jelentenek, amelyek valódi Önmagunkhoz vezetnek

Június 19-én 19.00 órától on-line

FILO-kávéház: A humorérzék mint a jellemformálás eszköze

beszélgetés jelenetekkel és gyakorlatokkal
Kezdete
2020.01.17. 18:00
Helyszín
FILO-Pont, Győr, Kálóczy tér 15.
  • Görbe tükör – objektív önismeret könnyedén

A FILOZÓFIA VILÁGNAPJÁN VÁR a 7. Filozófusok Éjszakája

Kezdete
2019.11.23. 16:00
Helyszín
FILO-Pont, Győr, Kálóczy tér 15.

Az idei Filozófusok Éjszakája középpontjában az erények állnak, melyeket Platón a lélek kiválóságának nevez. Miért annyira emberiek és nélkülözhetetlenek? Mit tanítanak róluk a filozófusok? Hogyan visznek közelebb a boldogsághoz?

November 23-án 16.00 órától Győrött.

Ki kérdezett? - Válogatás Karinthy Frigyes novelláiból

Kezdete
2014.11.20. 18:00
Helyszín
Kairosz Kultúrműhely, Székesfehérvár, Megyeház u. 22/A
Ki kérdezett? - Válogatás Karinthy Frigyes novelláiból “Igaz is – ki kérdezett engem? Írtam és beszéltem és ágáltam s hadakoztam – véleményem volt erről, meg amarról – szóltam életről, halálról, szerelemről, költészetről, magamról, gyerekről és asszonyról és cserebogárról... “

Humor és derű: a boldog pár

Kezdete
2013.04.16. 18:30
Helyszín
Concordia Kultúrműhely, Szeged, Szivárvány utca 3/a
A lelki feszültség humorban oldódik. Könnyítsünk bajunkon, nevessünk magunkon. Belső egyensúly -> derű -> jó kapcsolatok.

A becsípett táska, avagy a könnyű tudatmódosítókról

Megint dicső napra virradtunk, kedves Sancho Panzák, valamikor a 21. század elején, valahol Európában. Ahol a don-quijotei kalandvágytól hajtva újra meg újra útnak indulhatunk a materializmus büszkén kidöngölt betonösvényein. A harmatos reggel első üde szippantása itt cefre- és ragasztószagú, s a többi érzékszervünktől érkező benyomás is hasonló felismeréshez vezet – inkább a nem látható világ kutatására ösztönöz. Háromnegyed óra – a Józsefvároson át Kőbányáig – elegendő a tömegközlekedéssel, hogy a munkahelyre érkezésemet megváltásnak tekintsem.

A filozófusok és a humor

A filozófus – ahogy ezt régen sokszor megfogalmazták – többek között éppen a derűről, a nyitottságról és a humorérzékről ismerhető fel. Vagyis ne úgy képzeljük el a bölcseket, mint akik magukba fordulva, savanyúan szemlélődnek. Az ókorban a „humor” szón különös módon nedveket értettek, amelyek a testben áramlanak, és fenntartják az ember testi és lelki jólétét. Ha jól meggondoljuk, valóban igaz, hogy a humor kell az egészséghez, sőt néha a túléléshez is.

A hóember szimbolikája :-)

Már a régi görögök is ismerték a „hó embert” (ú. m. tiszta ember), amelyet egyszerűsítve három, egymásba kapcsolt gömb formájában jelenítettek meg, és csak azért nem építettek már ők is hóembert, mert a mediterráneumban igen ritkán esett a hó.