Fotózás
Mi a közös a fotózásban és a filozófiában?
Bár a fotó elsősorban a látható formavilágot jeleníti meg, a filozófia pedig a láthatatlan lényeget igyekszik megragadni, mindkettő a világ megismerésének egy-egy lehetséges és járható útja. A kettőt ráadásul remekül lehet ötvözni is, amire jó példa Pierre Poulain Izraelben élő francia fotós és filozófus internetes blogja, ahol a lencsevégre kapott pillanatok mellé a láthatatlant felvillantó gondolatokat társít.
Filofotó

Filofotó - fotószeminárium

A forma esztétikája tehát fontos, de üzenetre, képzeletet beindító tartalom közvetítésére is szükség van ahhoz, hogy egy fotó lélekemelővé váljon és képes legyen láttatni, elgondolkodtatni.
Filofotó - fotószeminárium Székesfehérváron
Miért jó fényképezni? Mitől jó egy fotó? Ezekre a kérdésekre kereste a választ Oravecz Péter, az Új Akropolisz fotósa segítségével 18 amatőr fényképész 2013. január 26-án, a székesfehérvári Kairosz Kultúrműhelyben megtartott egész napos szemináriumon.
Filofotó - fotószeminárium

A gyakorlatokkal tarkított szemináriumon a technikai alapok megismerésén túl körbejárjuk a kreatív képalkotás egyéb ismérveit, bepillantunk a fotótörténelem mestereinek művészetébe, és megkíséreljük feltárni a fényképezés és a filozófia kapcsolatát. Miközben megnézzük, hogy mitől jó egy fotó – hogy ne csak felismerni, hanem készíteni is tudjuk őket –, felfedezhetjük azt is, hogy miért jó önismereti lehetőség a fényképezés, és ezzel rálépünk arra az útra, amely elvezet az objektíven át a bölcsességig.
A filozófia világnapja 2012 – Győr – Filofotó – Fotózás szeminárium, avagy lencsén át a bölcsességig

„Mentsük meg a reményt!” fotópályázatunk eredményhirdetése

Filofotó

Filofotó – Fotózás szeminárium avagy lencsén át a bölcsességig.

Mentsük meg a reményt!
