Filozófia
Ízisz és Ozirisz – kettősségek egysége Egyiptomban

Egy civilizáció, ahol egyesítették a láthatatlant a láthatóval, és teljességre törekedtek. Alsó- és Felső-Egyiptom egységét az égi és a földi Egyiptom kapcsolata alapozta meg. A termékeny, zöldellő vidékek korszakai a teljes szárazságéval váltakoztak. Számukra az élet és a halál természetes része volt a nagy Életnek, s mindennap szem előtt tartották koruk felnövekvő nemzedékét és az ősök tudását.
Szenet – az átkelés játéka

Az ellenfél körülménnyé, segítővé válik, mi pedig az életen átkelő vándorként Thot házából eljutunk egészen Ré házáig.
Ezer úton egyfelé: FILO-HAIKU pályázat - eredményhirdetés
2025. június 21-én délután az Új Akropolisz Filozófiai Iskola budapesti központjában eredményhirdetéssel és egy haiku workshoppal zárult az Ezer úton egyfelé: FILO-HAIKU pályázat, amelynek témája Platón Barlanghasonlata volt. 116-an küldték el írásaikat az ország legkülönbözőbb pontjáról, sőt két határontúli pályázó is részt vett a viadalban.
A filozófia szellemi gyakorlatai: A hallgatás és belső csend gyakorlata
Luciano Pavarotti mesélte egyszer egy interjúban, hogy amikor a lánya jövendőbelije megkérte a szeretett nő kezét, megkérdezte gyermekétől:
– Szereted?
– Igen, papa – válaszolta a lány.
– És tudtok egymással nagyokat beszélgetni?
– Ó, igen, mindent meg tudunk osztani egymással. – A világhírű énekes bólogatott, majd így folytatta:
– És hallgatni tudtok együtt? – A lány egy pillanatra elgondolkodott, majd azt felelte:
– Tudunk együtt lenni csendben is.
– Akkor menj hozzá.
Thészeusz a Fishing on Orfűn: 4. nap

Fishing on Orfű 4.
Thészeusz a Fishing on Orfűn: 3. nap

Fishing on Orfű 3.
Thészeusz a Fishing on Orfűn: 2. nap

Fishing on Orfű 2.
Thészeusz a Fishing on Orfűn: 1. nap

Fishing on Orfű 1.
Amikor a Napistennő is velünk sétál – fénykeresés a mese és természet segítségével
Az Új Akropolisz A művészetek hete programsorozatának részeként 2025. június 12-én MeseErdő terápiával egybekötött erdőfürdő indult a Margitsziget zenélő szökőkútjától a japánkertig. A 12 résztvevő Bombolya Mónika, az Új Akropolisz önkéntesének vezetésével a természeten és Amateraszu napistennő történetén keresztül kereste önmaga csendjét és fényét.
De vajon haza tudjuk-e vinni ezt a fényt – és meg tudjuk-e őrizni a rohanó hétköznapokban?
A filozófia szellemi gyakorlatai – Az objektivitás
Ismerd meg önmagad! – tanácsolja a közismert felirat Delphoi jósdájában, amely a filozófiai út kiindulópontjává vált. Minden ismert módszer alapja a valódi önismeret, hiszen csak az nevezheti magát szellemi embernek, aki felfedezi saját rejtett világát. Valódi megismerésre viszont csak akkor számíthatunk, ha képesek vagyunk önmagunkat, a sorsunkat, a tetteinket, a motivációinkat és a szándékainkat objektíven vizsgálni. Pontosan úgy, ahogyan egy mikroszkóptól is azt várjuk, hogy a dolgokat pontosan és teljes részletességgel tegye láthatóvá.