Filozófia
Ízisz és Ozirisz – kettősségek egysége Egyiptomban

Egy civilizáció, ahol egyesítették a láthatatlant a láthatóval, és teljességre törekedtek. Alsó- és Felső-Egyiptom egységét az égi és a földi Egyiptom kapcsolata alapozta meg. A termékeny, zöldellő vidékek korszakai a teljes szárazságéval váltakoztak. Számukra az élet és a halál természetes része volt a nagy Életnek, s mindennap szem előtt tartották koruk felnövekvő nemzedékét és az ősök tudását.
Szenet – az átkelés játéka

Az ellenfél körülménnyé, segítővé válik, mi pedig az életen átkelő vándorként Thot házából eljutunk egészen Ré házáig.
A filozófia lélekébresztő gyakorlatai
Tízperces előadásokkal ünnepelte A filozófia világnapját az Új Akropolisz székesfehérvári központja 2020. november 19-én. Az online, ingyenes programon az előadók visszatértek a filozófia eredeti jelentéséhez, és „a bölcsesség szeretetét” (philo-szophia) a mindennapi életben útmutatást adó módszerként mutatták be. Ahogy a gyökereihez visszanyúló filozófia, úgy az előadások célja is az volt, hogy támpontot adjanak a valódi önismerethez és önmagunk formálásához.
IDŐPONTVÁLTOZÁS! - Benned is él Héraklész?

Héraklész (vagy ahogy a római világban nevezték Herkules) története talán mindannyiunk számára ismert. Ha máshol nem is, de a népszerű, bohókás rajzfilmben biztosan találkoztunk már vele. De valójában ismerjük-e a valódi jelentőségét ennek a történetnek?
Benned is él Héraklész? 2.0

A hétköznapi embert és a Hőst az különbözteti meg, hogy a hős vállalja a próbákat, és van hosszútávú célja. Ebből a gondolatból kiindulva vannak helyzetek, amikor a hétköznapi énünk cselekedik, de vannak olyanok, amikor a Hős az, aki győzedelmeskedik. Kérdés, hogy a hősi viszonyulás hogyan ébreszthető önmagunkban?
Héraklész próbái ilyen helyzetet tükröznek, aminek az erkölcsi tanításait megértve, alkalmazhatjuk a saját életünkben.
FILO-Café: Önbizalom

Témák:
- Az önbizalomhiány orvoslása – Hogyan erősítsük meg az önbizalmunkat az önismeret segítségével?
- Hogyan táplálhatjuk az önbizalmat másokban? – A bizalom és az önbizalom kapcsolata
- Próbák és nehézségek: az önbizalomnövelés gyakorlati kérdései
Szeptember 26-án, 18 órakor Győrött
Belül történik, ami játszódik?
Ki ne hallott volna még a Trónok harcáról? Bevallom, hogy azon kevesek közé tartoztam… egészen mostanáig. Éppen az Adria partján fekvő kis településen jártunk, amikor útitársaim felhívták a figyelmemet arra, hogy itt forgatták a film egyes jeleneteit. Majd Dubrovnik gyönyörű városában lépten-nyomon találkoztunk a fantasy plakátjaival, megvásárolható csecsebecsékkel, miegymással.
Életre szóló filozófia

Körutazásra hívunk, ahol Kelet és Nyugat bölcseinek legfőbb gondolatait ismerheted meg három fő téma köré csoportosítva. Hogyan válhatunk boldogabbá, jobbá és erősebbé? Mi kell a jó közösséghez? Hogyan alakíthatjuk a jövőt? Ezek együttesen segítenek, hogy helytálljunk az életben. Arra inspirálnak, hogy feltegyük az emberi élet nagy kérdéseit, és szembenézzünk az egyéni és közösségi lét kihívásaival.
Szeptember 22-én 18 órakor Győrött.
FILO-piknik: Filozófiával a Földünkért

A környezetvédelem újra trendi - nem csoda, hisz a hiányát lassan a bőrünkön érezzük. Ma már világos: tenni kell, keressük is a módját a műanyagmentes júliustól a húsmentes hétfőn át a Zero Waste mozgalomig. És miközben egyre több szerethető és kreatív ötlet segít bennünket a zöldebb hétköznapok kialakításában, az is egyre világosabb, hogy a vászontáskákkal és a fém szívószálakkal csak a felszínt kapirgáljuk.
ELHALASZTVA!!! Thészeusz - Vedd fel a fonalat!

Labirintus, bikafejű, embertestű szörny, és egy bátor ifjú, bárddal a kezében... Thészeusz története slamköntösbe bújtatva éled újra, hogy rávilágítson: a társadalmi szerepvállalás kortól és világrendtől függetlenül toplistás fontosságú kérdés.
November 21-én Budapesten
Az előadásra regisztrálni a regisztracio[kukac]ujakropolisz.hu címen lehetséges.