Egyiptom
Szenet – az átkelés játéka

Az ellenfél körülménnyé, segítővé válik, mi pedig az életen átkelő vándorként Thot házából eljutunk egészen Ré házáig.
Ízisz és Ozirisz – kettősségek egysége Egyiptomban

Egy civilizáció, ahol egyesítették a láthatatlant a láthatóval, és teljességre törekedtek. Alsó- és Felső-Egyiptom egységét az égi és a földi Egyiptom kapcsolata alapozta meg. A termékeny, zöldellő vidékek korszakai a teljes szárazságéval váltakoztak. Számukra az élet és a halál természetes része volt a nagy Életnek, s mindennap szem előtt tartották koruk felnövekvő nemzedékét és az ősök tudását.
Egyiptom napok a FILO-Pontban

Egyiptomi szimbólumok, orvoslás, művészetek, nevelés, az örökkévalóság házai - képek és gondolatok egy értékőrző civilizációról.
Életre szóló filozófia

Körutazásra hívunk, ahol Kelet és Nyugat bölcseinek legfőbb gondolatait ismerheted meg három fő téma köré csoportosítva. Hogyan válhatunk boldogabbá, jobbá és erősebbé? Mi kell a jó közösséghez? Hogyan alakíthatjuk a jövőt? Ezek együttesen segítenek, hogy helytálljunk az életben. Arra inspirálnak, hogy feltegyük az emberi élet nagy kérdéseit, és szembenézzünk az egyéni és közösségi lét kihívásaival.
Szeptember 22-én 18 órakor Győrött.
Több mint realisztikus
Az ókori egyiptomi művészetről tartott előadást Rusznák György történész az Új Akropolisz Filozófiai Iskola Főnix Kultúrműhelyében. Az előadó beszélt arról, hogy a régi civilizáció kánonjában ugyan nem jellemző a realisztikus ábrázolásmód, ennek célja azonban a mindennapi benyomásokon túli esszencia megragadása. A kánon sajátosságairól, lényegéről és a mögöttes tartalomról kérdeztük az előadót.
Az orvos csatorna az égi és földi világ között
Az egyiptomi orvoslásról tartott előadást Dr. Németh István szeptember 28-án az Új Akropolisz Filozófiai Iskola Rigó utcai központjában. A résztvevők megtudhatták, hogyan vélekedtek a régi birodalomban a gyógyításról, éa honnan származtatják ezt a magasztos tudást.
42 napig várta a látogatókat az Egyiptom napok az egri FILO-Pontban. A posztereken megelevenedett az ősi kultúra művészete, tudománya, nevelési elvei, ma is alkalmazható tudása. A tárlatvezetések kitértek a világ számos kézművesműhelyében készült szobormásolatok szimbolikus üzenetére is. Két félórás kisfilm mutatta be a látogatóknak a szentélykörzeteket, valamint Ízisz és Ozirisz mítoszának több szintű értelmezését.
A Nílus partján
42 napig várta a látogatókat az Egyiptom napok az egri FILO-Pontban. A posztereken megelevenedett az ősi kultúra művészete, tudománya, nevelési elvei, ma is alkalmazható tudása. A tárlatvezetések kitértek a világ számos kézművesműhelyében készült szobormásolatok szimbolikus üzenetére is. Két félórás kisfilm mutatta be a látogatóknak a szentélykörzeteket, valamint Ízisz és Ozirisz mítoszának több szintű értelmezését. A látogatók próbára tehették magukat a Szenet játékban, melyet néhány éve elevenített fel a magyarországi Új Akropolisz Egyiptom Kutatócsoportja.
FILO-Chat: Az egyiptomi orvosi papiruszok tanítása

A természeti törvényekről, egészségről, betegségről, gyógyításról, a világunkat felépítő elemekről és az emberről mint egységről lesz szó. Olyan látásmódot mutatunk, amely a szimbólumok segítségével kulcsokat ad az egyszerre mágikus és hatékony gyakorlati tudomány megértéséhez.
Szeptember 28-án 18.00 órától Budapesten
FILO-Chat: Művészeti kánon az ókori Egyiptomban

Mitől hatnak oly eleven erővel és mi célt szolgáltak az egyiptomi ábrázolások? Hogyan tudta évezredeken át megőrizni frissességét az egyiptomi képzőművészet? És milyen mintát követtek az alkotók, akik a népszerűség helyett arra vágytak, hogy a kozmikus rend megszemélyesítőjéhez, Maathoz hűen cselekedjenek?
Október 26-án 18.00 órától Budapesten