Egyiptom
Az egyiptomi Szenet játék
Az emberi lélek tanulása, sorsa, fejlődése.
Az ellenfél körülménnyé, segítővé válik, mi pedig az életen átkelő vándorként 30 mezőn keresztül Thot házából eljutunk egészen Ré házáig.
Február 23-án, pénteken 18:00-tól Egerben
Létkérdések - Szívmérlegelés
Az ókori Egyiptom nagy ereje, hogy összekötötte az okokat a következményekkel, az életet a halállal, az emlékezetet a képzelet erejével.
Május 5-én, pénteken 19:00-tól Egerben
Ízisz és Ozirisz – kettősségek egysége Egyiptomban
Egy civilizáció, ahol egyesítették a láthatatlant a láthatóval, és teljességre törekedtek. Alsó- és Felső-Egyiptom egységét az égi és a földi Egyiptom kapcsolata alapozta meg. A termékeny, zöldellő vidékek korszakai a teljes szárazságéval váltakoztak. Számukra az élet és a halál természetes része volt a nagy Életnek, s mindennap szem előtt tartották koruk felnövekvő nemzedékét és az ősök tudását.
Szenet – az átkelés játéka
Az ellenfél körülménnyé, segítővé válik, mi pedig az életen átkelő vándorként Thot házából eljutunk egészen Ré házáig.
Egyiptom napok a FILO-Pontban
Egyiptomi szimbólumok, orvoslás, művészetek, nevelés, az örökkévalóság házai - képek és gondolatok egy értékőrző civilizációról.
Egyiptom titkai – A nagy utazás téren és időn át
2023 március 1-jén „Egyiptom titkai – A nagy utazás téren és időn át" címmel előadást tartottunk az Agóra Veszprém Kulturális Központban. A rendezvényen a veszprémi Új Akropolisz két előadója, Dr. Nagy Alinda és Klatsmányi Péter az ókori Egyiptom rejtélyes világába kalauzolta el a hallgatóságot.
Az egyiptomi kultúra iránt olyan élénk érdeklődés mutatkozott, a téma olyannyira vonzó volt, hogy a terem zsúfolásig megtelt, plusz székekre volt szükség, hogy a több mint 50 érdeklődő beférjen.
EGYIPTOM TITKAI – a nagy utazás téren és időn át
Mi lehet Egyiptom titka? Házigazdáink sok éven keresztül kutatták, majd élőben is találkoztak a földdel, amelyet a többi nép csak a rejtélyek és a titkok országának nevezett, ahova a nagy görög bölcsek a legmélyebb tudást megszerezni mentek, miközben ősi lakói egyszerűen csak úgy hívták, hogy a Szeretett föld.
Március 1-én 18:00 órától Veszprémben.
Mit adhatnak nekünk a szimbólumok?
Az Új Akropolisz pécsi filiáljában 2022 novemberének utolsó hetében előadással egybekötött kézműves programot tartottak a szimbólumokról. A program apropóját az UNESCO által hirdetett filozófia világnapja adta, melyhez az Új Akropolisz világszerte csatlakozott. A sorozat égisze alatt szervezett programok fókuszában a filozófia embert formáló hatása áll, valamint az a törekvés, hogy a szunnyadó képességeink kibontakoztatása révén toleránsabb, együttműködőbb emberi kapcsolatokat és társadalmat teremthessünk.
Önismereti táblajáték est
Ismered a szenet nevű ősi egyiptomi táblajátékot? Ha még nem, most megmutatjuk mi ez és hogyan játszható egy modern formában, ami játékos önismeretre is lehetőséget ad.
A szenet szó átkelést jelent. Önismereti megközelítésben jelenthet még átjutást a nehézségeken, az életpróbákon egy vágyott cél vagy állapot felé.
Életre szóló filozófia
Körutazásra hívunk, ahol Kelet és Nyugat bölcseinek legfőbb gondolatait ismerheted meg három fő téma köré csoportosítva. Hogyan válhatunk boldogabbá, jobbá és erősebbé? Mi kell a jó közösséghez? Hogyan alakíthatjuk a jövőt? Ezek együttesen segítenek, hogy helytálljunk az életben. Arra inspirálnak, hogy feltegyük az emberi élet nagy kérdéseit, és szembenézzünk az egyéni és közösségi lét kihívásaival.
Szeptember 22-én 18 órakor Győrött.