Belső harc
Küzdelem és ellent nem állás FILO-Teaház

Keleten és nyugaton egyaránt mítoszokban, mesékben, történetekben tanították az embert egyik legfontosabb feladatára, a belső harc vállalására. Csakis a bennünk lévő hős győzhet, és rengeteg klasszikus példa bizonyítja ezt. Ezekről is beszélgetünk FILO-Teaházunkban, ahol asztalgazdáinkkal a belső győzelmek útját keressük gyakorlatokkal fűszerezve.
Március 9-én 16:00 órától Egerben
Külső konfliktus vagy belső harc?
Külső konfliktus vagy belső harc? – erről a témáról beszélgettek Magyarországon az idei első győri FILO-Netcafén a résztvevők. A téma megragadását három szempont segítette: Mi a teendő harc előtt, harc közben és a harc után. A kérdésre hamar megfogalmazódott a válasz: a kint és a bent nem elválasztható egymástól, az egyik tükre a másiknak. Ezért az egyik legfontosabb, amelyre szükségünk van küzdelmeinkben: az önismeret.
FILO-Netcafé: Külső konfliktus vagy belső harc?

Az életünk tele van olyan helyzetekkel, amelyekben egymásnak feszülünk, vagy belül, önmagunkkal vívunk nehéz csatát. Kell-e a harc? Kerüljük el, vagy álljunk bele? És kint vagy bent küzdjünk?
Az évkörben a tavaszt Marshoz, a harc istenéhez kötötték a rómaiak. Az élet dinamikájához hozzátartozik ez a megtisztító, megújító erő. De hogyan alkalmazzuk, hogy valóban megújult élet fakadhasson belőle? Ezt próbáljuk megragadni beszélgetésünk során.
A szoros kitágítása - Filozófiai tanulságok a thermopülai csata 2500. évfordulóján

Soha nem látott hatalmas sereg indult a görög föld elfoglalására i. e. 480-ban. A perzsa haddal a hagyomány szerint háromszáz spártai vette fel a harcot Thermopülainál, egy keskeny szorosban, ahol napokig feltartották a sokszoros túlerőben lévő ellenséget. Létezik-e reménytelen küzdelem? Hol találjuk meg a saját életünkben a mi Thermopülainkat?
Szeptember 26-án Budapesten
Harcművészet és filozófia
A taidzsucu szókép jelentése „a test használatának művészete”. Az Új Akropolisz Filozófiai Iskolában Hegedüs Zoltán taidzsucugyakorló minden hónap egy szombatján egyórás tréninget tart mindazoknak, akiket érdekel a harcművészetek valódi természete, kapcsolatuk a filozófiával és annak a lehetősége, hogy e mozgásforma segítségével saját belső világukban is egyre jobban eltájékozódjanak.
Vedd kezedbe az életed!

Születés, iskola, egyetem, bulik, haverok, diploma, álláskeresés, lakás, autó, házasság, gyerekek, unokák, nyugdíj… Tényleg csak ennyi?
Küzdj a harmóniáért! – interjú
Az Új Akropolisz Filozófiai Iskola minden hónap egyik szombatján harcművészeti képzést tart az érdeklődőknek. A sorozatban immár negyedik, január 26-i alkalomnak Hegedűs Zoltán taidzsucugyakorló, az előadás és a hozzá kapcsolódó gyakorlatok vezetője „A villámlás harmóniája” címet adta.
Küzdj a Harmóniáért!

2. rész: Tudat
Miért foglalkozik egy mai filozófiai iskola harcművészetekkel? A filozófia a harcművészetekhez hasonlóan az ellentétek feloldásának is az útja.
Egy óra mozgásos filozófia Taijutsu technikával.
Filo-Café

Mindannyian ismerjük azt az állapotot, amikor belátjuk valamiről, hogy helyes, mégis nehezünkre esik megtenni. Lehet ez egy rossz szokás elhagyása vagy életmódváltás. Életünk tele van ilyen és hasonló küzdelmekkel. De ki harcol kivel? Mit jelent és hogyan lehet győzni ebben a küzdelemben?
Március 22-én 20 órakor Székesfehérvárott.
Műhelytitkok – Tamo harcművészeti műhely

Miért foglalkozik egy mai filozófus harcművészetekkel? A filozófia a harcművészetekhez hasonlóan az ellentétek feloldásának is az útja. Egy óra mozgásos filozófia taidzsucu technikával.
Szeptember 28-án 14.00 órától Budapesten