Belső harc
Küzdelem és ellent nem állás FILO-Teaház

Keleten és nyugaton egyaránt mítoszokban, mesékben, történetekben tanították az embert egyik legfontosabb feladatára, a belső harc vállalására. Csakis a bennünk lévő hős győzhet, és rengeteg klasszikus példa bizonyítja ezt. Ezekről is beszélgetünk FILO-Teaházunkban, ahol asztalgazdáinkkal a belső győzelmek útját keressük gyakorlatokkal fűszerezve.
Március 9-én 16:00 órától Egerben
Az erő benned van!

Egyre gyakrabban érezzük úgy, hogy a körülöttünk zajló események beszűkítik, megnehezítik a mindennapjainkat.
Kiszolgáltatottnak, eszköztelennek érezzük magunkat, miközben legbelül sejtjük, hogy mindannyiunkban - néha jó mélyen :) -, de ott van a megoldás.
Egy olyan beszélgetős, alkotós belső utazásra hívunk, amely során reményeink szerint sikerül felfedezned és megmozdítanod azt a benned rejlő erőt, aminek a tudatosításával új szemüvegen keresztül tudod szemlélni a világot.
Utazás előtt, utazás közben…
Utazás előtt összecsomagolunk. Azt, annyi napra és annyit pakolunk be, amennyi szükséges. Lehet, hogy több tárgyat, ruhát vennénk fel vagy választanánk egy-egy alkalomra, ha minden kéznél lenne – ahogy általában –, de ilyenkor megelégszünk azzal, amit előre bekészítünk, és nincs is ezzel bajunk. Elvégre nem az a célunk az utazással. Valamit elintézni, megtapasztalni, világot látni indulunk útnak, és az fontosabb, mint a holmik, amiket azért viszünk magunkkal, hogy megkönnyítsék utazásunkat.
Külső konfliktus vagy belső harc?
Külső konfliktus vagy belső harc? – erről a témáról beszélgettek Magyarországon az idei első győri FILO-Netcafén a résztvevők. A téma megragadását három szempont segítette: Mi a teendő harc előtt, harc közben és a harc után. A kérdésre hamar megfogalmazódott a válasz: a kint és a bent nem elválasztható egymástól, az egyik tükre a másiknak. Ezért az egyik legfontosabb, amelyre szükségünk van küzdelmeinkben: az önismeret.
FILO-Netcafé: Külső konfliktus vagy belső harc?

Az életünk tele van olyan helyzetekkel, amelyekben egymásnak feszülünk, vagy belül, önmagunkkal vívunk nehéz csatát. Kell-e a harc? Kerüljük el, vagy álljunk bele? És kint vagy bent küzdjünk?
Az évkörben a tavaszt Marshoz, a harc istenéhez kötötték a rómaiak. Az élet dinamikájához hozzátartozik ez a megtisztító, megújító erő. De hogyan alkalmazzuk, hogy valóban megújult élet fakadhasson belőle? Ezt próbáljuk megragadni beszélgetésünk során.
A szoros kitágítása - Filozófiai tanulságok a thermopülai csata 2500. évfordulóján

Soha nem látott hatalmas sereg indult a görög föld elfoglalására i. e. 480-ban. A perzsa haddal a hagyomány szerint háromszáz spártai vette fel a harcot Thermopülainál, egy keskeny szorosban, ahol napokig feltartották a sokszoros túlerőben lévő ellenséget. Létezik-e reménytelen küzdelem? Hol találjuk meg a saját életünkben a mi Thermopülainkat?
Szeptember 26-án Budapesten
Harcművészet és filozófia
A taidzsucu szókép jelentése „a test használatának művészete”. Az Új Akropolisz Filozófiai Iskolában Hegedüs Zoltán taidzsucugyakorló minden hónap egy szombatján egyórás tréninget tart mindazoknak, akiket érdekel a harcművészetek valódi természete, kapcsolatuk a filozófiával és annak a lehetősége, hogy e mozgásforma segítségével saját belső világukban is egyre jobban eltájékozódjanak.
Vedd kezedbe az életed!

Születés, iskola, egyetem, bulik, haverok, diploma, álláskeresés, lakás, autó, házasság, gyerekek, unokák, nyugdíj… Tényleg csak ennyi?
Küzdj a harmóniáért! – interjú
Az Új Akropolisz Filozófiai Iskola minden hónap egyik szombatján harcművészeti képzést tart az érdeklődőknek. A sorozatban immár negyedik, január 26-i alkalomnak Hegedűs Zoltán taidzsucugyakorló, az előadás és a hozzá kapcsolódó gyakorlatok vezetője „A villámlás harmóniája” címet adta.
Küzdj a Harmóniáért!

2. rész: Tudat
Miért foglalkozik egy mai filozófiai iskola harcművészetekkel? A filozófia a harcművészetekhez hasonlóan az ellentétek feloldásának is az útja.
Egy óra mozgásos filozófia Taijutsu technikával.