Ajánljuk még
Mi a közös a fotózásban és a filozófiában?
Bár a fotó elsősorban a látható formavilágot jeleníti meg, a filozófia pedig a láthatatlan lényeget igyekszik megragadni, mindkettő a világ megismerésének egy-egy lehetséges és járható útja. A kettőt ráadásul remekül lehet ötvözni is, amire jó példa Pierre Poulain Izraelben élő francia fotós és filozófus internetes blogja, ahol a lencsevégre kapott pillanatok mellé a láthatatlant felvillantó gondolatokat társít.
A hétköznapok hőse
Előfordul, hogy az élet lefegyverez bennünket. Nem is annyira a sorscsapások, a túlélésért folytatott harc, hanem egy sor kisebb letörtség, az apró-cseprő dolgokkal való bajlódás, a hétköznapi nehézségek.
Delia Steinberg Guzmán könyvében úgy intézi hozzánk szavait, hogy elgondolkodásra késztessen, és arra indítson, hogy visszaszerezzük az olykor elillanó bátorságot, és tudatosítsuk a nehézségeink okát, amelyek nap mint nap próba elé állítanak bennünket.
A tesztelés a tudás anyja, nem az ismétlés
A tesztelés a tudás anyja, nem az ismétlés
Ismétlés a tudás anyja – mindenki ismeri a mondást, és jó hírünk van azoknak, akik mindig is utálták ezt hallani: a kísérleti memóriakutatás friss eredményei szerint ugyanis az évezredes intelem hamis. Sajnos azt sem szeretjük, ami viszont tényleg segít megjegyezni, hogy mikor született Mátyás király. TOVÁBB
Ahol a fű sem nő
Ahol a fű sem nő
Kilencedikes dán tanulók fillérekből levezettek egy olyan kísérletet, ami mögé a hivatalos tudomány máig nem mer felsorakozni. Wi-Fi router mellé kerti zsázsát ültettek, ami nem akart kinőni.
Most jó Bach-őrültnek lenni!
Most jó Bach-őrültnek lenni!
Rendkívül izgalmas Bach-adatbázis (mű-kereső) jelent meg a hálón.
A hagyományos Bach-lapokkal szemben megvan az az előnye, hogy nem hasonlít rájuk. Magára hasonlít. Elsőre talán csak a néhány, láthatóan saját fejlesztésű grafikai elem sejteti, hogy itt valamiről szó van, nem csak adatokról.
Szemezgessen a Kaláka dalaiból!
„A Kaláka együttes elegáns, más muzsikusokkal össze nem téveszthető zenei tálcán nyújtja a verset a hallgatóknak” – írta Kányádi Sándor az együttes huszonöt éves jubileumára. A zenekar facebook oldalán regisztráció nélkül is meghallgathatjuk gazdag munkásságuk néhány válogatott darabját – üdítő kikapcsolódás mindazoknak, akik akár csak napi pár percre szívesen belefeledkeznének a „vers-zenébe”.
Megtalálták a vikingek legendás navigációs eszközét
Megtalálták a vikingek legendás navigációs eszközét