A nő, istennők leánya - #4/4 Héra

Előadás gyakorlatokkal
Kezdete
2025.06.13. péntek 18:30
Vége
2025.06.13. péntek 20:30
Helyszín
Székesfehérvár, Várkörút 21. 2. emelet
Részvételi díj
1.500 Ft
Kedvezmény
Diákok, nyugdíjasok, pedagógusok, álláskeresők részére: 800 Ft Egyesületünk tagjai számára a program díjmentes.

A nő, istennők leánya - #4/4 Héra

A nő rejtett arcai

A mítoszok eseményei és főszereplői egyaránt mintát és tanulságot hordoznak. Nincs ez másként a görög mítoszok talán egyik legellentmondásosabb alakjával, a gyönyörű és magasztos Hérával sem, aki egyszerre nővére és hitvese az Olümposz legfőbb istenének, Zeusznak, Ég és Föld urának.

Számos történetben jelenik meg féltékeny, pusztító haragú istennőként, de valójában ennél sokkal többet rejt magában… 

Héra nem csak a királynő és a feleség, hanem a beavató szerepét is betölti: arra inspirálja a halandókat, hogy legyőzzék önmagukat és hőssé váljanak. Héra pedig annak a belső hangnak lesz a megjelenítője, amely – néha kellemetlenül erélyesen – mindannyiunkat arra ösztönöz, hogy megragadjuk a bennünk erények formájában lakozó erőt, és ezeket kardként vagy pajzsként használva, mindennapi tevékenységeinkben megacélozzuk lelkierőnket, és rátaláljunk valódi önmagunkra.

Az elmúlt hónapokban A nő, Istennők leánya című előadássorozatunk égisze alatt a görög istennők négy fő archetípusainak szenteltünk egy-egy estét. Mozaikunkból már csak Héra hiányzik - akár egy korona ékköve. Végső soron a Művészetek Napja mottójához híven [Ezer úton egyfelé] az archetípusok megismerése hozzásegít, hogy közelebb kerülhessünk valódi önmagunkhoz és útitársainkhoz, akikkel talán több közös van bennünk, mint hinnénk.

Várunk szeretettel minden érdeklődőt, kortól, nemtől függetlenül!
 

A kép forrása: Canva