A szerelmes Lélek és más Platonikus tanítások - filozófiai kávéház

Filozófiai kávéház
Kezdete
2014.11.23. vasárnap 18:00
Helyszín
Ribillió kávézó és söröző, Székesfehérvár, Rózsa u. 1.
Részvételi díj
A belépés díjtalan.

A szerelmes Lélek és más Platonikus tanítások - filozófiai kávéház

Amikor azt mondjuk, hogy Plótinosz, vagy Platón tanításait idézzük a Lélekről, érdemes nem elfelejteni, hogy az ókor filozófusai számára a filozofálás nem új elméletek gyártását jelentette. Akkoriban az újítás ugyanis eltérést jelentett a hagyományostól, és ez erkölcsi értelemben is véteknek számított. Már Platón is úgy beszél ezekről a tanokról, mint rendkívül ősi hagyományról, amelyet ő csak felidéz és megmagyaráz.

A Lélekről szóló tanítás valójában felhívás egy olyan életmódra, melynek célja, hogy az ember felismerje saját valódi énjét és igyekezzen azt kiszabadítani börtönéből, azaz szellemi értelemben váljon szabaddá. Hogyan lehetséges ez? Többek között erről fog szólni ez az előadás.

Előadó: Grúsz Róbert

Információ: szfvar[kukac]ujakropolisz.hu 

UNESCO - World Philosophy DayA filozófia világnapja az UNESCO kezdeményezése, melyben az Új Akropolisz Filozófiai Iskola az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága támogatásával vesz részt. A programsorozat konkrét tartalmáért az Új Akropolisz Filozófiai Iskola vállal felelősséget.