A Lélek ébredése a 21. század hajnalán (Filozófia világnapja)

A Lélek ébredése a 21. század hajnalán (Filozófia világnapja)
Miért alakult ez így, hol rontottuk el, és mit lehet tenni? A válaszokat a klasszikus filozófia mestereinél keressük, bízván abban, hogy az általuk közvetített tanítások örökérvényűek, segíthetnek megérteni az előttünk álló kihívások okait. A megértés pedig elvezethet a valódi megoldásokig is.
Ők arról tanítanak, hogy ha megszegjük a természet törvényeit, akkor annak negatív következményeivel számolnunk kell. Hogy a nehézségek és a szenvedés segít felébredni, és megérteni felelősségünket, továbbá tanulásra, kutatásra sarkallja az embert, hogy elkerülje a még nagyobb hibákat. Arról írnak, hogy az ember nem versengésre, hanem együttműködésre született, hogy a mértékletesség, önmérséklet az erősek egyik legfőbb erénye. A boldogság pedig sokkal inkább függ attól, mennyi jót tudunk tenni, mint attól, hogy mennyi jót tudunk megvásárolni.
Beszélnek arról is, hogy a történelmi kor, amelyben élünk, sokkal inkább alkalmas arra, hogy cselekvő úton járjunk, és erőnkhöz mérten igyekezzünk magunkat és a világot jobbá tenni, mint hogy magányos elmélkedésben várjuk, hogy minden rendbe jöjjön.
Az előadás során átfogó képet adunk korunkról, a Vízöntő-korról és azokról a lehetőségekről is, amelyeket ez a kor az önmagát kereső ember számára nyújt.
Előadó: Grúsz Róbert
Információ: szfvar[kukac]ujakropolisz.hu